Projekt Pánska záležitosť

  • Miesto Košice
  • Dátum Október 2019

Návrh 3izb bytu

* voľná ruka v návrhu

Tmavý nábytok, červená a žiadne biele steny. Rozdielnosť izieb. Toto bolo zadanie zákazníka, ktorý nám nechal voľnú ruku v celom návrhu aj koncepte. Milovník Star Wars. Aby celý priestor s tmavým nábytkom nevyzeral pochmúrne, vačšina stien ostala svetlých. No namiesto bielej sme aplikovali smotanovo béžový odtieň. Základ čierneho nábytku je doplnený dubom Thermo na zvislých plochách a dverách. Vynilová bridlicová podlaha má koženkovitý povrch, čo umocňuje pánske ladenie. Sklo na stolíkoch a predeľovacej priečke v obývačke interiér nadľahčuje. červenú a vínovú sme použili striedmo. Je to agresívna farba a svoje miesto si našla v obývačke a kuchyni na sedacom nábytku. Netradičným materiálom v tomto byte sú chocolate dlaždice použité na obloženie stien v spálni a pracovni. Fungujú ako zvukový a tepelný izolant. Pokojný spánok a prácu má tak majiteľ zabezpečenú.
Malou zmenou prešla dispozícia a veľkou účel miestností. Pôvodná obývačka spojená s kuchyňou sa oddelila a zúžila. Na jej mieste vznikla spáleň a pracovňa v novo vzniknutej chodbičke. Pôvodná spáleň sa stala izbou navyše. Pôvodná detská izba s východom na balkón je útočiskom novej obývačky. Tu sa zväčšil otvor do chodby na maximum a vyplňuje ho dymové sklo. Susedí mu malý jedálenský kútik, čo vyhovuje majiteľovi. Tému obľúbeného filmu je vidieť na stene kúpeľne a ako úsporný režim televízie. Mediálne centrum obývačky sa tak stáva umením.

Tmavé farby znesie aj malý priestor pokiaľ ich správne vyvážite svetlými odtieňmi. Tento interiér je príkladom toho, ako by domov mal odzrkadľovať svojich majiteľov. Toto pravidlo nájdete aplikované v každom našom projekte