Projekt Hravosť vo veku

  • Miesto Košice
  • Dátum Júl 2020

Návrh interiéru 3izb bytu

@Projekt roku 2020

Zadanie bolo jasné. Komplet rekonštrukcia bytu s dôrazom na kuchyňu. Aj napriek tomu, že nešlo o mladý manželský pár, bolo pre nás česť vytvoriť im víziu nového domova. Najnáročnejšie na celom návrhu bolo nájsť tie správne odtiene zvolenej farebnej kombinácie. No aj po mnohých váhaniach a rozhodovaniach sa majitelia rozhodli pre prírodný dub, grafitovo sivú a betón oživený krásnou žiarivou žltou. Tlmená zelená sekundárne plynie celým interiérom. Bolo to tým najlepším riešením, aby priestor ostal vzdušný, no nie nudný. Samozrejmosťou je dostatok úložných priestorov a jednoliata podlaha v celom interiéri.
Najväčšou zmenou v byte je spojenie kuchyne s izbou a vytvorenie obrovského denného priestoru, ktorý je krásne presvetlený z oboch strán. Pôvodná detská izba sa stáva obývačkou, obývačka spálňou a spáleň novou hosťovskou. Na potešenie pána majiteľa sme do návrhu obývačky zakomponovali aj rohový krb. Pani majiteľka neostala naprázdno, teší sa z veľkej kuchyne so žltým ostrovčekom. Obľubuje pracovať pri manželovi a preto sa v obývačke pre ňu nachádza polohovací konferenčný stolík. Skladnosť je súčasťou aj jedálenského stola, ktorý v prípade potreby majitelia vytiahnú z ostrovčeka. Dostanú tak sedenie až pre šiestich ľudí.

Odvážna kombinácia nás smerovala k návrhu veľkého dekoratívneho panelu, ktorý obsahuje všetky farby zakomponované v interiéri. Stáva sa tak stredobodom celej miestnosti a je viditeľný už od vstupu do bytu.