Projekt Totálny refresh

  • Miesto Prešov
  • Dátum September 2019

Návrh interiéru 4izb mezonetu

Betón, svetlé drevo a čierna. Taká bola predstava zákazníka. Jedinou požiadavkou bolo wc na prízemí v dizajne, ktorý bude wau efektom. Priestor sme presvetlili bielou na podlahách a veľkých kusoch nábytku. Renováciou prešli aj drevené schody a tehlový krb. Zvolili sme nadčasové riešenie. Priestorový krb z bieleho kremeňa a kovové točité biele schodisko. Čierna tak vyniká na centrálnej zostave nábytku, ktorá z jednej strany tvorí vešiak na chodbe pri vstupe do bytu a z druhej je súčasťou linky a miestom pre všetky zabudované spotrebiče. Sterilnosť sme zútulnili drevom v kuchyni. Táto časť je úložiskom všetkých potravín. V obývačke tvorí zostavu pre mediálne centrum.
V kúpeľni a hosťovskej toalete sme pre želaný efekt zvolili obklad Oxidatio, ktorý vyzerá ako patinovaný kov a ma nádych do modra. Je to aj obľúbená farba pána majiteľa. V spálni sa našlo miesto pre šatník a betónový povrch. Ten je súčasťou celého stropu a čela postele. Aplikovaný je aj na strope v dennej zóne. Jasne ho definuje preklad, ktorý sme museli zachovať.

Zákazník nám nechal voľnú ruku a plnú dôveru. Získal zväčšenie úložného priestoru a efektívnejšie členenie priestoru. Splnili sme všetky očakávania aj tie, o ktorých ako hovorí nevedel