Projekt Menej ale viac

  • Miesto Košice
  • Dátum August 2021

Návrh interiéru 4 izb bytu

* voľná ruka v návrhu

Pôvodne 4 izbový byt sme dispozične zmenili na 3 izbový. Napriek menšiemu počtu izieb je takto priestor viac využitý a funkčný. Dve malé izby sa spojili do rozľahlej spálne s kozmetickým a príležitostným pracovným kútom. Na mieste pôvodnej spálne bude detská izba. Prechodná obývačka takto dostala dve funkčné zóny. Jedálenskú s rozkladacím stolom a relaxačnú s veľkou rohovou sedačkou. Kuchyňa s vysokými skrinkami oproti vchodu využíva svoj priestor na maximum. Zmestili sa tu všetky spotrebiče vrátane mikrovlnky schovanej v potravinovej skrinke. Takéto riešenie je v tejto dispozícii ideálne, nakoľko pri pohľade z obývačky, bude kuchyňa stále opticky uprataná a čistá.
Zadaním bol svetlý interiér v modernom a minimalistickom štýle. Zákazník inklinuje k bielej, svetlému drevu a čiernym akcentom. V celom byte je teda v základe svetlý biely nábytok v hladkom alebo štruktúrovanom prevedení. Na podlahu je použitá svetlá kompozitná podlaha v odtieni bieleného dubu. Interiér oživujú rastliny a mentolová sedačka. Dynamiku vnáša do priestoru výrazná tapeta a nábytok na mieru v kameninovom dekore. V súlade s ňou je aj obklad v mramorovom zlatom odtieni. Výraznejšia je spáleň, kde kráľuje smaragdovo zamatová posteľ a čierna lavica.

Tento interiér je úkážkou toho, ako je možné dosiahnuť príjemný interiér s nábytkom z bežne dostupných reťazcov. Tu dominuje IKEA a najmä jej tovar z masívu, ktorý je doplnený nábytkom na mieru. Interiér v rozumnom rozpočte a výbornej kvalite

Manželská posteľ

TUFJORD Djuparp tmavozelená

predajca IKEA

Tapeta

Nabucco čierno zlatá

predajca Hornbach

Taburet

Lavica BADSTED čierny zamat

predajca Jzsk

Podlaha

Dub Elva biely EHD027

predajca Egger, Design séria

Koberec

STOENSE krémová

predajca IKEA

Nočný stolík

NYBODA čierny

predajca IKEA

Komoda

HEMNES biela

predajca IKEA

Dekoračné lišty

Decor P5021 LUXXUS

predajca Orac

Steny a strop

Dulux easy care 1

Sádrové omietky