Projekt Dnešné baroko

  • Miesto Košice
  • Dátum Júl 2021

Návrh interiéru 2 izb bytu

Niekedy si po rokoch doprajeme bývanie o akom sme vždy túžili. Úžasnému páru sme tak vytvorili interiér nového domova na mieru s prvkami, ktoré sa im páčia. Priestor je nie len krásny a dýchajúci romantickým šarmom, ale je aj plne funkčný a poskytuje dostatok úložného priestoru a šikovných riešení. Vstavaný šatník v spálni, zabudovaná práčka v kúpelni a luxusná kuchyňa je splneným želaním majiteľky. Vzhľadom na umiestnenie okien a dverí sme zvolili centrovanú dispozíciu rozmiestnenia nábytku. Vytvára plynulý a prirodzený pohyb v interiéri.
Zadaním bol svetlý interiér v štýle baroka. Zákazník inklinuje k bielej, sivej a striebornej. Vychádzali sme z požiadavky bielej vyrezávanej kuchyne a prispôsobili sme k nej charakter celého bytu. Ozdobné passparty na stenách, krištáľové lustre, sklo a kamenný obklad v dekore ónyxu. Na podlahe je aplikovaný kompozit v dekore bieleného dubu, čo podčiarklo celkovú svetlosť interiéru, no zároveň pocitovo zútulnilo. Modrá sa nachádza ako akcent a dominuje iba v kúpelňi vo forme veľkoformátového obkladu. Strieborné nohy a lemovanie v kombinácii so zamatovým čalúnením prináša do tohto bytu luxus.

Aj nesúrodú dispozíciu je možné opticky vyvážiť. Symetrické usporiadanie zariadenia a opakovanie jednotlivých prvkov a materiálov urobí zázraky. Aplikujte na pár miest výraznú dekoráciu alebo zaujímavé osvetlenie. Pozornosť sa bude niesť týmto smerom

Jedálenský stôl

INGATORP rozkladací biely

predajca IKEA

Luster

Krištáľový luster VE0143

predajca Svet svietidiel

Rohová sedačka

BEFAME Belavio Monolith 84

predajca Mood

Podlaha

Dub Elva biely EHD027

predajca Egger, Design séria

Odkladací stolík

Mercer 55 strieborný

predajca Mariol nábytok

Stolička

Rococo II sivá

predajca Estilofina

Konferenčný stolík

Rococo 100 striebro mramor

predajca Estilofina

Dekoračné lišty

Decor P5021 LUXXUS

predajca Orac

Steny

Dulux easy care 14 a 1

Sádrové omietky