Projekt Moderný lanýž

  • Miesto Košice
  • Dátum Marec 2021

Návrh interiéru 2 izb bytu

* voľná ruka v návrhu

Aktívny mladý muž, ktorý žije športom a má svoje špecifické potreby. Potrebovali sme nájsť miesto pre športové veci a zbierku parfémov, ktoré majú svoje špecifiká, čo sa týka úložných priestorov. Zrušením steny medzi chodbou a obývačkou sme otvorili denný priestor a poskytli dostatok prirodzedného svetla. Kuchyňa pojme všetko základné vybavenie, vstavané spotrebiče a raňajkové sedenie s výhľadom von. Lyže, športové potreby a základné šatstvo majú svoje miesto v spálni.
Zadaním bol svetlý a moderný interiér. Zákazník inklinuje k drevu a jeho požiadavke mať bielu kuchyňu s drevenou pracovnou doskou sme plne vyhoveli. Základné požiadavky na prvky a funkčnosť interiéru sme dostali a riadili sa nimi celý čas. Snahou bolo vytvoriť minimalistický nábytok vo svetlej palete a priestor otepliť drevom. Zákazníkovi sa zapáčil návrh s drevenou stenou v celej dennej časti, ktorá je oživená asymetrickým doplnkovým osvetlením. Zvyšok interiéru sa preto nesie už v jemných tónoch. Drevo vynikne v plnom rozsahu a nie je rušené inými výraznými prvkami alebo zariadením. Živé rastliny sa aj v tomto interiéri stali súčasťou konceptu. Pán domáci má rád prírodu. Aplikácia motívov prírody a zelene v celom priestore ho vtiahne pocitovo na miesta, ktoré miluje.

Aj menší priestor nám ponúka dostatok úložného priestoru a možností. Cestou je správne navrhnúť vnútorné členenie a usporiadanie. Využijete tak priestor na maximum. Interiér, v ktorom chceme bývať harmonicky by mal byť nie len pekný, ale v prvom rade funkčný. Je správne klásť dôraz na ergonómiu.