Projekt Hra s tehlou

  • Miesto Košice
  • Dátum Január 2021

Návrh dennej zóny v novostavbe

Zákazník chcel prvotne moderný interiér s antracitovou kuchyňou a zlatým dubom. Tento projekt bol príkladom toho, ako vizualizácia pomáha lepšie vidieť naše predstavy v konkrétnom priestore. Lamely a tmavú modernú kuchyňu sme obratom zmenili na tehly a niečo príjemné a harmonické. Byt oponuje dostatkom svetla zo všetkých strán. To nám dovolilo použiť výraznu čierno modrú farbu na celú chodbovú stenu. Tehla sa vyníma v obývačke, ale v malom akcente bola dodaná aj do priestoru kuchyne na oporné stĺpy.
Príroda je malý všeliek a dobíjač našich bateriek. Preto v interiéri nechýbajú kvetináče navrhnuté na mieru. Jeden je súčasťou obývačkovej steny a druhý je spojený s vinotékou. Osvetlenie z jednej série v decentnom dizajne zjemňuje celý priestor. Doplnkový LED pás tiahnuci sa celou dennou zónou je základným prvkom večernej atmosféry.

Tento interiér je príkladom toho, ako je možné dosiahnuť harmonické moderné bývanie s tradičnými prvkami. Výraznosť tehly je tlmená drevom v jemnej kresbe a aplikovaním len dvoch druhov materiálu v celom priestore. Menej je niekedy viac. Neplatí o rastlinách