Projekt Muž umelec

  • Miesto Košice
  • Dátum December 2019

Návrh a realizácia interiéru 3izb bytu

@Projekt roku 2019

Zákazník mal jasnú predstavu o farbách, ktoré chce použiť v interiéri. Drevo, betón a tmavá sivá. Tmavá kúpeľňa bola jasnou voľbou, v ktorej bol použitý veľkoformátový obklad. Všetok nábytok v byte bol robený na mieru. Jediné, čo sme kupovali bola sedačka a stoličky. Realizácia nám zmenila plán a navrhnuté skrine na chodbe sme museli poupraviť. V strede bytu sa tiahne odkvapová rúra, ktorej sme následne prispôsobili návrh. Z obývačky táto zmena citeľná nie je, no na chodbe sme sa nakoniec rozhodli celú zostavu postaviť do uhla a rúru v nej schovať.
Vymurovaná priečka ukrýva všetky káble a v obývačke preto nenájdete žiaden nábytok okrem sedačky. Televízia je zavesená priamo na stenu a všetok úložný priestor je šikovne skrytý. Betónová stena sa tiahne celým bytom. Ide o priznaný a vyčistený betónový nosný panel, ktorý sme natónovali a zalakovali. Na stenu sme navrhli obraz ako akcent. Majiteľ miluje tento film a rovnako aj hudbu. Preto si jeho gitara našla svoje miesto na stene pri vstupe do denného priestoru.

Hlavnou dominantou tohto interiéru je drevo a grafitovo sivá na nábytku a stenách. Podlaha pritom ostala v neutrálnom odtieni, kde sme už drevo neopakovali. Brúsená koža a hrdzavé odtiene na zamate priestor oživujú a zároveň zjemňujú. Priestor podľa želania nemal byť úplne tradične mužský